Turisticko-súťažné podujatie DEŇ HVIEZD, ktorého pilotný ročník sa konal v sobotu 25. septembra 2021, príjemne prekvapil organizátorov i účastníkov. V  peknom slnečnom počasí prišlo v priebehu dňa na hvezdáreň takmer 300 Uhlišťanov, ale aj Staromešťanov, Malachovčanov a dokonca aj dvaja zahraniční hostia z Francúzska a Írska.
Deň hviezd bol určený nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre všetkých záujemcov o turistiku, zábavu a astronómiu. Na registračnom stanovišti na Hviezdoslavovej ulici obdržali hviezdny kupón a vyrazili na označenú súťažnú trasu na Vartovku, počas ktorej hľadali ďalšie hviezdne body.
Na hvezdárni získali za správne vyplnený hviezdny kupón malý hviezdny balíček. Organizátori ich potom zaviedli do útrob hvezdárne a zoznámili ich s prácou astronómov. Na Vartovke boli pripravené aj hry pre deti.
Organizátormi boli Občianska rada Uhlisko, poslanec MsZ Martin Úradníček, Hvezdáreň v Banskej Bystrici, Centrum voľného času Havranské. Podujatie sa konalo s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

0 0 hlasovania
Hodnotenie článku
0
Uvítame Vaše komentáre. Napíšte ich do poľa naľavo, prosím!x